Długowłosy Corgi – opis rasy

Długowłosy Corgi - opis rasy

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem corgi, poniżej znajdziesz opis rasy. Istnieją dwa główne typy, Cardigan i Pembroke Welsh, a także kilka różnic między tymi rasami. Chociaż Cardigan i Pembroke są podobne z wyglądu, istnieje między nimi kilka kluczowych różnic. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej niezwykłej rasie, a także o jej rodowodzie.

Pembroke Welsh Corgi

Pembroke welsh corgi został po raz pierwszy wyhodowany w X wieku. Rasa ta wywodzi się od nordyckiego szpica i jest najstarszą żyjącą rasą psów. Są podobne do Cardigan Welsh Corgi, który pochodzi ze Skandynawii, a do Walii przybył po raz pierwszy około 1000 r. n.e. W 1934 r. AKC uznała obie rasy za odrębne. Pembroke Welsh Corgi mają zazwyczaj więcej energii niż ich amerykańskie odpowiedniki. Może to być pies niebezpieczny dla małych dzieci.

Cardigan Welsh Corgi

Chociaż Cardigan Welsh Corgi i Pembroke Welsh Corgi to rasy blisko spokrewnione, są to dwa zupełnie różne psy. Te dwa psy mają różne cechy fizyczne i temperamentalne. Podczas gdy Cardigan Corgi ma ogon, Pembroke go nie ma. Jeśli nie jesteś pewien, którą rasę kupić do swojego domu, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Ważne jest, aby wiedzieć, że te dwie rasy nie są takie same!

Puszyste Corgi

Ten mały pies domowy został wyhodowany przez królową Elżbietę II. Królowa Elżbieta tak bardzo lubiła swoje Corgi, że w ciągu 63 lat swojego panowania posiadała ich ponad 30. Pierwszy corgi królowej był prezentem od króla Jerzego VI dla jego córek Elżbiety i Małgorzaty w 1933 roku. Od tamtej pory corgi są ukochaną częścią rodziny królewskiej.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Corgi - ogon

Rodowód Fluffy Corgi

Jeśli planujesz zakup Fluffy Corgi, ważne jest, abyś poznał jego rodowód. Puszyste Corgi są stosunkowo rzadkie i mogą pochodzić od każdego z rodziców. Puszyste Corgi zostały tak nazwane, ponieważ są upierzone do tego stopnia, że są niemal puszyste. Puszyste Corgi mają charakterystyczny wygląd i charakter, przez co łatwo pomylić je z mieszańcami Pomeranian Corgi. W rzeczywistości są to Corgi czystej krwi z nadmiernym upierzeniem.

Zdrowie Corgi puszystych

Puszyste Corgi to doskonały wybór dla tych, którzy lubią temperament i wygląd Corgi. Są one bardzo kochane i dobrze reagują na szkolenie w zakresie posłuszeństwa. Puszyste Corgi są również doskonałymi pasterzami, więc zawsze uważają na niebezpieczeństwo. Czasami jednak bywają uparte i niszczycielskie, więc jeśli nie jesteś gotowy wypuszczać ich na dłuższe okresy czasu, powinieneś rozważyć wybór innej rasy.

Osobowość puszystych Corgi

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech osobowości Fluffy Corgi jest jego gęsta, puszysta sierść. Jako rasa, corgi są pasterzami, więc lubią przebywać na świeżym powietrzu i podejmować wyzwania fizyczne i psychiczne. Jednak ten temperament nie jest dla wszystkich. Na przykład, jeśli jesteś osobą, której nie odpowiada pomysł długiej, ciężkiej wędrówki, corgi może nie być najlepszym wyborem.

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Corgi - pies królewski

Corgi – pies królewski

Next Post
Szary Corgi - pielęgnacja

Szary Corgi – pielęgnacja

Related Posts