Szary Corgi – pielęgnacja

Szary Corgi - pielęgnacja

Zdecydowałeś się na posiadanie psa rasy Gray Corgi, ale co powinieneś wiedzieć o jego pielęgnacji? W tym artykule omówimy kilka podstawowych aspektów opieki nad corgi. Zapoznaj się z kilkoma cennymi wskazówkami! Kiedy już zdecydujesz się na kupno corgi, powinieneś zadbać o to, aby wybrać dla niego odpowiedni dom. Pamiętaj, że Twój corgi jest doskonałym dodatkiem do każdego domu. Upewnij się tylko, że będzie miał dużo uwagi i czasu na zabawę!

Horgisy powinny być pielęgnowane co najmniej dwa razy w tygodniu. Uszy należy czyścić miękkim wacikiem, a zęby należy czyścić dwa razy w tygodniu. Używając miękkiej szczoteczki do zębów dla dzieci, nylonowej pończochy naciągniętej na palec lub gazika, możesz utrzymać zęby Twojego Corgi w czystości. Szczotkowanie zębów dwa razy w tygodniu jest niezbędne dla zapobiegania infekcjom i utrzymania psa w zdrowiu.

Chociaż Corgi o jednolitym umaszczeniu nie są powszechnie spotykane, kiedyś były bardzo powszechne. Obecnie są one rzadsze i zostały wycofane z hodowli selektywnej. Nadal jednak mają białe oznaczenia. Poza gładką i prostą sierścią są również bardzo kochane, wierne i miłosierne. Powinien to odzwierciedlać ich temperament i sposób opieki nad nimi. Jeśli chcesz mieć zwierzę, które jest zarówno piękne, jak i kochane, nie możesz się pomylić z szarym Corgi.

Choroba genetyczna, czyli mielopatia zwyrodnieniowa, jest kolejnym poważnym problemem zdrowotnym tej rasy. Choroba ta atakuje rdzeń kręgowy i prowadzi do postępującego paraliżu. Badania genetyczne mogą pomóc określić, czy Twój Corgi jest w grupie ryzyka. Gdy choroba zostanie zdiagnozowana, jedynym wyjściem jest znalezienie lekarza weterynarii, który będzie w stanie zapewnić Twojemu psu niezbędne leczenie. Dostępne są również suplementy, które mogą pomóc Twojemu Corgi zachować zdrowie. Powinieneś zabierać swojego pupila do weterynarza co najmniej dwa razy w roku, aby zapobiec poważnym problemom zdrowotnym.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Ile ważą Welsh Corgi Pembroke

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Długowłosy Corgi - opis rasy

Długowłosy Corgi – opis rasy

Next Post
Czy Corgi jest psem domowym?

Czy Corgi jest psem domowym?

Related Posts