Ile ważą Welsh Corgi Pembroke

Ile ważą Welsh Corgi Pembroke

Welsh Corgi Pembroke to niewielki pies o wysokości od dziesięciu do dwunastu centymetrów w ramionach i wadze od dwudziestu czterech do trzydziestu funtów. Jego niewielki rozmiar sprawia, że łatwo pomylić go z Miniaturowym Welsh Corgi, choć Pembroke jest nieco mniejszy od Cardigana. Pembroki mogą stawać się coraz większe i cięższe, choć zazwyczaj utrzymują się w tych przedziałach wagowych do około drugiego roku życia.

Pembroke waży około 8 funtów w wieku 8 tygodni. Rośnie w tym tempie aż do osiągnięcia pełnych rozmiarów w wieku około czternastu miesięcy. Najlepszym sposobem oceny wielkości szczeniaka są jego łapy. Jeśli są one małe lub przerośnięte, ich wypełnienie zajmie więcej czasu, podczas gdy większe szczenięta mogą rosnąć szybciej. Z tego powodu ważne jest regularne kontrolowanie wagi psa, aby upewnić się, że nadal prawidłowo rośnie.

Pembroke Welsh Corgi jest bardzo energiczny, ale wymaga umiarkowanego wysiłku fizycznego. Rasa ta może być szkolona do chodzenia i biegania w stałym tempie, jednak są to psy o powolnym tempie poruszania się i nie należy im pozwalać na bieganie obok rowerów. Przeciętny Pembroke Welsh Corgi potrzebuje co najmniej jednej godziny ćwiczeń dziennie, aby pozostać zdrowym i szczęśliwym. Jeśli zapewnisz swojemu pembrokowi odpowiednią dawkę ruchu, będzie on w pełni zadowolony.

Pembroke Welsh Corgi jest inteligentnym, aktywnym i lojalnym towarzyszem. Chociaż rasa ta dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami domowymi, jest notorycznie terytorialna i może stać się agresywna, gdy nie ma dla niej miejsca. Jeśli szukasz zwierzaka, spróbuj znaleźć schronisko lub grupę ratowniczą, która ma w swojej okolicy psa rasy Pembroke. Na pewno będziesz zadowolony.

Warto zobaczyć:

Z pewnością Cię zainteresuje:  Jaki charakter ma Welsh Corgi Pembroke
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jaki charakter ma Welsh Corgi Pembroke

Jaki charakter ma Welsh Corgi Pembroke

Next Post
Jakie są podobne rasy do Welsh Corgi Pembroke

Jakie są podobne rasy do Welsh Corgi Pembroke

Related Posts