Welsh Corgi Pembroke – czarno biały

Welsh Corgi Pembroke - czarno biały

Welsh Corgi Pembroke to czarno-biała rasa psów. Jego sierść jest wyraźnie pręgowana. Rasa ta znana jest również z dużej energii i lojalności. Mogą to być zarówno samce, jak i samice. Ich długi, gruby ogon jest oznaką wysokiej inteligencji. Są niezwykle lojalne i chętne do zabawy, a u odpowiedniego właściciela mogą żyć nawet do 14 lat. Oto niektóre cechy psów rasy Pembroke:

Pembroke Welsh Corgis mają podwójne umaszczenie, z gęstym podszerstkiem i dłuższą warstwą okrywową. Zrzucają sierść w sposób ciągły, co najmniej dwa razy do roku. Występują w szerokiej gamie kolorów, od płowego po czarno-biały. Niektóre mają długą, puszystą sierść z nadmiernym upierzeniem na ciele. Pembroke Welsh Corgi są niezwykle inteligentne.

Welsh Corgi Pembroke jest małym lub średniej wielkości psem pasterskim. Jego krótkie nogi i nisko osadzona sylwetka sprawiają, że jest to dobry wybór dla rodzin. Psy te mają głowę podobną do lisa, płaską czaszkę i uszy podobne do nietoperzowych, a ich waga wynosi około 27-30 funtów. Choć są bardzo wysportowane i zwinne, ich wielkość może być źródłem nieporozumień.

Pembroke Welsh Corgis są doskonałymi towarzyszami. Wymagają jednak dużej ilości ruchu i aktywności fizycznej. Odpowiednia socjalizacja i szkolenie pomogą Ci to opanować, ale są one również podatne na przeciążenia i złamania kręgosłupa. Oprócz wielkości i wysokiego poziomu energii, Pembroke Welsh Corgis świetnie dogadują się z dziećmi. Jeden z tych psów można znaleźć w schronisku dla psów lub w grupie ratowniczej.

Pembroke Welsh Corgi to miniaturowa wersja psa rasy Basset hound. Psy te są proporcjonalnie zbudowane, a ich krótkie nogi ułatwiają im poruszanie się. Mogą osiągać prędkość do 25 mil na godzinę. Pembroke Welsh Corgi może brać udział w zawodach agility, posłuszeństwa, flyballu, tropieniu i zawodach pasterskich. Jeśli masz czas, mogą Cię przekonać do siebie swoją inteligencją i zwinnością.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Jakie wymiary ma Corgi

Jeśli myślisz o adopcji Pembroke Welsh Corgi, powinieneś zrobić rozeznanie. W całych Stanach Zjednoczonych są hodowcy, ale ważne jest, aby znaleźć dobrego hodowcę, ponieważ Pembroke Welsh Corgi mogą być trudne w szkoleniu. Więcej informacji o tych psach można uzyskać, rozmawiając z hodowcami. Pembroke Welsh Corgi to popularna rasa.

Dziedzictwo pembroke welsh corgi sięga 1107 r. n.e., kiedy to grupa flamandzkich tkaczy sprowadziła psy do Walii. Według jednej z legend dwoje dzieci natknęło się na pogrzeb wróżki. Pogrążone w smutku wróżki podarowały im w prezencie dwa małe szczeniaki rasy corgi. Psy te pełniły dla wróżek rolę koni bojowych, ale później były wykorzystywane przez ludzi jako psy pasterskie.

Sierść Pembroke Welsh Corgi jest odporna na warunki atmosferyczne, ma podwójną warstwę krótkiego podszerstka i średniej długości okrywy włosowej. Sierść zrzuca się regularnie w ciągu roku i ma charakter sezonowy. Pembroke Welsh Corgi wymaga codziennego szczotkowania, kąpieli i regularnego przycinania paznokci. Wymaga także regularnej pielęgnacji zębów, aby utrzymać je w dobrym stanie. Kiedy pies ma już sierść odporną na warunki atmosferyczne, trzeba regularnie szczotkować i obcinać mu paznokcie.

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Na co choruje Welsh Corgi Pembroke

Na co choruje Welsh Corgi Pembroke

Next Post
Ciekawostki o Welsh Corgi Pembroke

Ciekawostki o Welsh Corgi Pembroke

Related Posts