Ciekawostki o Welsh Corgi Pembroke

Ciekawostki o Welsh Corgi Pembroke

Pembroke welsh corgi został wyodrębniony z Cardigan corgi na początku lat 30. ubiegłego wieku. Pokochała go królowa i zaprezentowała go publicznie. Wkrótce Pembroke stał się popularnym zwierzęciem domowym na całym świecie. Królewskie dziedzictwo tego zaczarowanego psa sprawiło, że stał się on popularnym wyborem dla zwierząt domowych, nawet wśród osób niebędących miłośnikami psów. Oprócz królowej rasę tę kochają także członkowie rodzin królewskich. Jej wizerunek na obrazach Tashy Tudor sprawił, że zakochało się w niej wiele osób niebędących miłośnikami psów.

Początki Pembroke Welsh Corgi sięgają X wieku i rasy Schipperke. Jak podaje Pembroke Welsh Corgi Club of America, rasa ta ma bogate korzenie folklorystyczne. Legenda głosi, że wróżki wykorzystywały Pembroke do ciągnięcia swoich wróżkowych powozów i bryczek. W rzeczywistości Pembroke Welsh Corgi jest do dziś używany do ciągnięcia powozów i jazdy w bitwie.

Pembroki wymagają codziennego ruchu. Chociaż pierwotnie były to psy pasterskie, są doskonałymi psami domowymi. Nie należy jednak oczekiwać, że będą wskakiwać na meble. Ich krótkie nogi i długi grzbiet mogą ulec złamaniu, jeśli spadną z niewielkiej wysokości. Jednak ich osobowość ukierunkowana na ludzi sprawia, że są idealnym wyborem do mieszkania. Pembroke Welsh Corgis są wręcz idealne dla gospodarstw domowych zorientowanych na ludzi.

Chociaż cardigan i pembroke są podobne z wyglądu, cardigan welsh corgi ma gruby ogon. Pomimo długiej sierści, rasa ta jest niewielka w porównaniu ze swoimi kuzynami, Cardigan Welsh corgi. Mają one również krótkie nogi i stopy, ale nie są tak ciężkie w budowie i długowłose jak ich kuzyn Pembroke.

Jak w przypadku każdego Corgi, istnieją dwie główne rasy – Pembroke i Cardigan. Obie rasy mają takie same cechy fizyczne, ale różnią się ubarwieniem i strukturą sierści. Pembroke ma jaśniejsze umaszczenie, natomiast Cardigan jest ciemniejszy, brązowy lub rudo-srebrzysty. Jego uszy są również dłuższe. Welsh Corgi Pembroke jest również określany jako rasa Blue Merle.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Czy Corgi lubi spacery?

Na przestrzeni dziejów corgi walijskie były wykorzystywane jako psy pasterskie. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary Pembroke może nawet sięgać bydłu do kostek i wskazywać mu właściwy kierunek. Jego niewielkie rozmiary jako psa pasterskiego uniemożliwiały także bydłu kopanie go. Pembroke Welsh Corgis wywodzi się od szwedzkich psów pasterskich. Wikingowie, którzy przybyli do Walii w IX lub X wieku, być może przywieźli ze sobą corgi. Co więcej, wraz z Wikingami rasę tę przywieźli do Walii Flamandowie.

Pembroke Welsh Corgi jest małym, energicznym i czułym psem, który doskonale nadaje się zarówno do domu, jak i dla dzieci. Chociaż Corgi to potężne psy niewielkich rozmiarów, są kochane, lojalne i łatwe do wyszkolenia. Mimo że są czułe, wymagają regularnej pielęgnacji. Potrafią też drapać po kostkach.

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Welsh Corgi Pembroke - czarno biały

Welsh Corgi Pembroke – czarno biały

Next Post
Welsh Corgi Pembroke - rozmiary

Welsh Corgi Pembroke – rozmiary

Related Posts
Odmiany Corgi

Odmiany Corgi

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem Corgi do swojego domu, musisz najpierw zdecydować się na rasę. Możesz wybierać między…
Czytaj Dalej...