Corgi – kąpiel

Corgi - hodowla

Twój corgi powinien być kąpany regularnie – przynajmniej raz na dwa tygodnie. Kąpiel psa może być przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem dla Was obojga. Należy jednak pamiętać, aby podczas kąpieli psa mieć pod ręką kilka podstawowych przyborów do czyszczenia. Dobrym pomysłem jest użycie miękkiego ręcznika, który usunie nadmiar wilgoci i zapobiegnie tworzeniu się mat i kołtunów na sierści.

Corgisy są znane z tego, że niechętnie się moczą, więc jeśli nie jesteś przygotowany, Twój pies może próbować otrząsnąć się z wody. Chociaż może to spowodować kilka problemów, ważne jest, aby woda była ciepła dla Twojego corgi. Używaj smakołyków, aby zwabić swojego corgi – pamiętaj, aby dawać mu smakołyki i chwalić go tylko wtedy, gdy kąpiel pod prysznicem jest nagrodą za dobre zachowanie. Corgi potrzebują kąpieli co najmniej raz na dwa miesiące, aby zachować zdrowie.

Najpierw należy zgromadzić odpowiednie przybory. W pobliżu wanny umieść ręczniki i szczotkę do czyszczenia. Przygotuj też szampon dla niemowląt lub szampon dla psów i rozcieńcz go w małej plastikowej miseczce. Do spłukiwania podłącz wąż do wody lub plastikowy dzbanek. Możesz również użyć piankowych podkładek ogrodniczych, aby zamortyzować kolana. Podczas kąpieli Corgi należy się odpowiednio ubrać.

Codzienne kąpanie Corgi nie powinno być Twoim pierwszym krokiem. Może się to wydawać dobrym pomysłem, ale w rzeczywistości może to spowodować wysuszenie sierści. Cotygodniowa kąpiel może również podrażnić skórę Twojego Corgi, dlatego pamiętaj o stosowaniu łagodnego szamponu dla Twojego pupila. Należy zawsze pamiętać, że sierść psa składa się z wielu warstw i aby wyglądała jak najlepiej, wymaga regularnej pielęgnacji.

Warto zobaczyć:

Z pewnością Cię zainteresuje:  Mieszaniec Corgi i jamnika
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Czy Welsh Corgi Pembroke lubi dzieci?

Czy Welsh Corgi Pembroke lubi dzieci?

Next Post
Corgi - jaką szczotkę wybrać?

Corgi – jaką szczotkę wybrać?

Related Posts
Odmiany Corgi

Odmiany Corgi

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem Corgi do swojego domu, musisz najpierw zdecydować się na rasę. Możesz wybierać między…
Czytaj Dalej...