Jaki charakter ma Welsh Corgi Pembroke

Jaki charakter ma Welsh Corgi Pembroke

Jaki charakter ma Welsh Corgi PembrOKe? Krótkie nogi i smukłe ciało sprawiają, że jest to rasa nisko przylegająca do ziemi. Jego czaszka jest szeroka między uszami, z równą linią górną i umiarkowanym stopem. Pembroke Welsh Corgis są bardzo towarzyskie, lubią bawić się z ludźmi i innymi zwierzętami domowymi. Mają zgryz nożycowy i czarny nos, a także owalne łapy z pazurami.

Pembroke Welsh Corgi jest jednym z najpopularniejszych psów w Stanach Zjednoczonych. Są kochające, lojalne i inteligentne. Rasa ta została pierwotnie wyhodowana, aby odpędzać obcych i chronić zwierzęta hodowlane, dzięki czemu są dobrymi psami stróżującymi i wiernymi towarzyszami. Są również bardzo inteligentne, potrafią nauczyć się i zrozumieć wiele sztuczek i komend, co czyni je doskonałym wyborem dla rodziny.

Innym problemem zdrowotnym psów rasy Welsh Corgi Pembroke jest dziedziczna choroba zwana postępującym zanikiem siatkówki. Jest to postępujące zaburzenie siatkówki i często kończy się śmiercią. Pembroke Welsh Corgis są podatne na tę chorobę, choć nie są znane jej przyczyny. Jej wczesne objawy to ślepota nocna i rozszerzone źrenice. Nie ma lekarstwa na tę chorobę, ale można ją kontrolować za pomocą leków i fizykoterapii. Do czasu wyleczenia choroby odradza się rozmnażanie psów, u których występują jej objawy.

Nazwa rasy Pembroke Welsh Corgi pochodzi od wyglądu przypominającego lisa. W języku walijskim oznacza „pilnować”, a nazwa pochodzi od słowa cor, które oznacza „pilnować”. Według mitologii Pembroke Welsh Corgi został przywieziony do Walii przez Wikingów w IX i X wieku. Jego rodzice nazwali swojego pupila Rufus na cześć redaktora naczelnego i głównego inżyniera firmy.

Warto zobaczyć:

Z pewnością Cię zainteresuje:  Dla kogo jest Corgi
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Welsh Corgi Pembroke - szczeniaki

Welsh Corgi Pembroke – usposobienie

Next Post
Ile ważą Welsh Corgi Pembroke

Ile ważą Welsh Corgi Pembroke

Related Posts
Corgi - ogon

Corgi – ogon

Wiele Corgi rodzi się z ogonem, ale często nie jest to regułą. W zależności od hodowcy, niektórzy decydują…
Czytaj Dalej...