Jaką wysokość w kłębie ma Corgi

Jaką wysokość w kłębie ma Corgi

Jeśli zastanawiasz się, jak wysoki jest Twój Corgi w kłębie, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Chociaż Corgi nie mają standardowej długości, są uważane za psy średniej wielkości. Wysokość samca Corgi wynosi około 10 cali, a samicy w kłębie około 12 cali. Corgisy ważą zazwyczaj od 23 do 34 kilogramów. W zależności od rasy, szczenię Corgi może ważyć od ośmiu do dziesięciu funtów, przy czym każdy tydzień zwiększa tę wagę o jeden funt. Czarne i brązowe corgi mają płowe ubarwienie na grzbiecie oraz brązowe znaki wokół oczu i uszu wewnętrznych.

Idealny Corgi powinien mieć od 10 do 12 cm wysokości w kłębie. Stosunek długości do wysokości powinien wynosić 1,8. Pies powinien ważyć od 24 do 35 funtów. Zbyt małe lub zbyt duże Corgisy powinny być wydłużone i o kilka centymetrów krótsze od ideału. Niezależnie od rasy, idealny wzrost Corgi to 10-12 cali wysokości w kłębie.

Pembroke Welsh Corgi są niższej postury niż ich odpowiedniki z Cardigan. Pembroke Corgi nie powinien ważyć więcej niż 30 funtów, a jego wysokość w kłębie powinna wynosić od 10 do 12 cali. Występują w umaszczeniu czerwonym, sobolowym, płowym, czarnym i brązowym, mają krótkie ogony. Pembroke Welsh Corgi ma zaokrągloną głowę.

Warto zobaczyć:

Z pewnością Cię zainteresuje:  Jakie wymiary ma Corgi
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jaki charakter ma Corgi

Jaki charakter ma Corgi

Next Post
Dla kogo jest Corgi

Dla kogo jest Corgi

Related Posts
Corgi - ogon

Corgi – ogon

Wiele Corgi rodzi się z ogonem, ale często nie jest to regułą. W zależności od hodowcy, niektórzy decydują…
Czytaj Dalej...