Jaką wysokość w kłębie ma Corgi

Jaką wysokość w kłębie ma Corgi

Jeśli zastanawiasz się, jak wysoki jest Twój Corgi w kłębie, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Chociaż Corgi nie mają standardowej długości, są uważane za psy średniej wielkości. Wysokość samca Corgi wynosi około 10 cali, a samicy w kłębie około 12 cali. Corgisy ważą zazwyczaj od 23 do 34 kilogramów. W zależności od rasy, szczenię Corgi może ważyć od ośmiu do dziesięciu funtów, przy czym każdy tydzień zwiększa tę wagę o jeden funt. Czarne i brązowe corgi mają płowe ubarwienie na grzbiecie oraz brązowe znaki wokół oczu i uszu wewnętrznych.

Idealny Corgi powinien mieć od 10 do 12 cm wysokości w kłębie. Stosunek długości do wysokości powinien wynosić 1,8. Pies powinien ważyć od 24 do 35 funtów. Zbyt małe lub zbyt duże Corgisy powinny być wydłużone i o kilka centymetrów krótsze od ideału. Niezależnie od rasy, idealny wzrost Corgi to 10-12 cali wysokości w kłębie.

Pembroke Welsh Corgi są niższej postury niż ich odpowiedniki z Cardigan. Pembroke Corgi nie powinien ważyć więcej niż 30 funtów, a jego wysokość w kłębie powinna wynosić od 10 do 12 cali. Występują w umaszczeniu czerwonym, sobolowym, płowym, czarnym i brązowym, mają krótkie ogony. Pembroke Welsh Corgi ma zaokrągloną głowę.

Warto zobaczyć:

Z pewnością Cię zainteresuje:  Welsh Corgi Pembroke - szczeniaki
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jaki charakter ma Corgi

Jaki charakter ma Corgi

Next Post
Dla kogo jest Corgi

Dla kogo jest Corgi

Related Posts
Odmiany Corgi

Odmiany Corgi

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem Corgi do swojego domu, musisz najpierw zdecydować się na rasę. Możesz wybierać między…
Czytaj Dalej...