Jaki charakter ma Corgi

Jaki charakter ma Corgi

Wszyscy kochamy nasze Corgi, ale czy wiemy, jaki mają charakter? W tym artykule odpowiemy na to pytanie. Pembroke Welsh Corgi jest jedną z dwóch ras walijskich Corgi, a oba psy pochodzą z rodziny szpiców. Czym więc jest Corgi? Mamy trochę historii na temat tej popularnej rasy. Pierwotnie została ona wyhodowana do pasterstwa bydła.

Te małe psy są z natury nieco dominujące i lubią przebywać w wysoko położonych miejscach. Mogą próbować zaganiać Twoje dzieci lub deptać im po piętach. Pozostawione same sobie mogą być manipulantami, dlatego tak ważne jest ich odpowiednie szkolenie. Pamiętaj, że nie są one przeznaczone dla każdego domu i że musisz być stanowczy i delikatny. Corgis może być wspaniałym towarzyszem, ale nie jest to pies dla każdego. Skłonność do zabawy, do której niektóre corgi mają skłonność, może być niemile widziana w niektórych domach.

Corgi jest rasą popularną w kreskówkach i filmach. Godne uwagi są m.in. film „Sekretne życie zwierzaków domowych” (2016), w którym Corgi jest postacią powracającą. W książce „Sekretne życie zwierzaków domowych” Corgi chodzi po pokoju z innymi psami, pytając je, jak się mają, ale beagle i czarny pies robią to samo. Innym znanym corgi jest Donut, fikcyjna postać z kanału YouTube Yogscast.

Jeśli chodzi o osobowość, corgi są duże i urocze. Ich osobowość może być różna – od szalonej i zabawnej po zdystansowaną i pewną siebie. Chociaż te postacie nie są w stanie przekonać do siebie cesarza, z pewnością będą wspaniałymi zwierzętami domowymi. Dodatkowo, corgisy są niezwykle lojalne i wesołe. Jeśli więc zastanawiasz się nad kupnem Corgi jako zwierzęcia domowego, koniecznie zapoznaj się z ich historią!

Jaki jest Corgi? Corgi to niezależne i intuicyjne psy o silnej osobowości. Pomimo małych łapek i krótkich nóżek, są bardzo inteligentne i niezależne, potrafią wypracować sobie własny zestaw zasad. Jeśli nie poświęcasz im uwagi, której potrzebują, mogą stać się uparte, władcze, a nawet wrogie. Jeśli lubisz być szefem i brać odpowiedzialność za swoje życie, Corgi może być dla Ciebie idealny.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Jakie są podobne rasy do Welsh Corgi Pembroke

Który Corgi jest Twoim ulubieńcem? Dowiedz się, jak ta rasa zmieniała się na przestrzeni lat. Jej początki sięgają Pembrokeshire i Cardiganshire, ale obie odmiany zostały po raz pierwszy uznane za odrębne rasy przez AKC w 1934 roku. Są one podobne pod względem wielkości i kształtu, a obie rasy mają silne zdolności pasterskie. Mimo że obie odmiany szczekają, są na tyle różne, że można je odróżnić.

Jeśli chcesz mieć psa, który dotrzyma Ci kroku, Corgi będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Ten energiczny pies potrzebuje umiarkowanego ruchu i codziennych spacerów, a ponadto można go przyuczyć do wykonywania sztuczek. Corgi są niezwykle łatwe we współżyciu i wymagają częstej zabawy. Upewnij się tylko, że zapewniasz im dużo ruchu. Nagrody są warte tego wysiłku. Należy jednak pamiętać, że codzienne ćwiczenia zapewnią Corgi szczęście i zdrowie.

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Czy Corgi lubi spacery?

Czy Corgi lubi spacery?

Next Post
Jaką wysokość w kłębie ma Corgi

Jaką wysokość w kłębie ma Corgi

Related Posts