Czy Corgi ma włosy?

Czy Corgi ma włosy?

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie: „Czy Corgi ma sierść?”. Wszystkie corgi zrzucają sierść, ale nie zrzucają jej tak dużo jak niektóre inne rasy. Niektóre Corgi zrzucają sierść bardzo obficie, podczas gdy inne nie zrzucają jej prawie wcale. Istnieją jednak pewne wspólne wskazówki, które pomogą Ci utrzymać sierść Twojego Corgiego w czystości i zdrowiu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Corgi ma podwójną sierść i zrzuca ją dwa razy w roku. Sierść zewnętrzna wystarcza do okrycia rodziny na kilka zim, podczas gdy sierść wewnętrzna zawiera większość włosów psa.

Corgisy regularnie się gubią, zwłaszcza w okolicach pupy. Warto rozważyć regularną pielęgnację swojego corgi i częste odkurzanie, aby jego sierść nie sprawiała, że dom będzie niehigieniczny. Możesz nawet używać wałków do usuwania kłaczków, aby ograniczyć zrzucanie sierści, choć nie są one całkowicie niezawodne. Corgisy mają również lśniącą sierść, a linienie jest stałe, ale da się je opanować.

Corgisy zrzucają sierść w miesiącach zimowych i letnich. Ich sierść jest zazwyczaj gruba, z pojedynczą warstwą futra na zewnątrz i drugą, cieńszą warstwą pod spodem. Ta podwójna sierść jest odpowiedzialna za większą ilość linienia, ale regularna pielęgnacja pomoże to zminimalizować. Jeśli zastanawiasz się nad adopcją Corgi, pamiętaj, że wielkość i temperament psa są ważniejsze niż jego sierść. Jak więc ograniczyć zrzucanie sierści?

Corgi mają włosy, ale zazwyczaj nie są one zbyt długie. Większość z nich ma sierść średniej długości. Należy jednak pamiętać, że uszy są ich najbardziej uroczą cechą. Jeśli chcesz, aby Twój Corgi wyglądał jak najlepiej, możesz przyciąć jego sierść maszynką do strzyżenia psów. Następnie poświęć kilka minut dziennie na ich pielęgnację. Kilka minut dziennie będzie miało duży wpływ na ich wygląd.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Welsh Corgi Pembroke - historia rasy

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jakie wymiary ma Corgi

Jakie wymiary ma Corgi

Next Post
Czy Corgi lubi spacery?

Czy Corgi lubi spacery?

Related Posts