Corgi – jaką szczotkę wybrać?

Corgi - jaką szczotkę wybrać?

Przy pielęgnacji Corgi ważne jest dobranie odpowiedniej szczotki do rodzaju sierści. Naturalny cykl wzrostu włosa u Corgi jest zaprojektowany tak, aby dostosować się do warunków pogodowych panujących w otoczeniu. Wewnętrzna sierść pełni ważną funkcję w zimnych miesiącach, chroniąc psa przed nadmiernym chłodem. Ta wewnętrzna sierść jest grubsza i bardziej rozwinięta niż sierść zewnętrzna. Oznacza to, że Corgi może zrzucać więcej sierści w chłodniejszych temperaturach, ale i tak wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Oprócz dobrej pielęgnacji, ważne jest, aby kupić szczotkę do usuwania podszerstka. Zwykła szczotka nie wystarczy do usunięcia gęstego podszerstka.

Szczotka do usuwania podszerstka została zaprojektowana tak, aby dotrzeć do podszerstka i wydobyć luźne włosy na powierzchnię. Szczotki te mają zakrzywione metalowe krawędzie, które ciągną i rozkładają włos, zwiększając jednocześnie cyrkulację krwi. Szczotki te powinny być delikatne, ale mocne, ponieważ energiczne szczotkowanie może powodować podrażnienia. Jeśli masz Corgi o gęstej sierści, rozważ zakup szczotki, która ma funkcję łatwego wypinania. Rękawiczki pielęgnacyjne nie są konieczne, ale mogą ułatwić pracę.

Dla Twojego Corgi dostępnych jest wiele różnych rodzajów szczotek dla psów. Wybierz taką, która jest wygodna dla Ciebie i Twojego Corgi. Gładka szczotka z odpowiedniej długości szpilkami pomoże usunąć uporczywe kołtuny z sierści Twojego Corgi. Możesz też stosować różne rodzaje szczotek. Możesz również stosować kombinację kilku różnych szczotek, w zależności od pory roku i ilości zrzucanej sierści przez Twojego Corgi.

Warto zobaczyć:

Z pewnością Cię zainteresuje:  Jaką wysokość w kłębie ma Corgi
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Corgi - hodowla

Corgi – kąpiel

Next Post
Corgi - pies królewski

Corgi – pies królewski

Related Posts
Corgi - pies królewski

Corgi – pies królewski

Corgi stał się symbolem brytyjskiej rodziny królewskiej. Królowa Elżbieta jest właścicielką corgi od dzieciństwa. Królowa była zachwycona corgisami…
Czytaj Dalej...