Welsh Corgi cardigan Pembroke – historia rasy

Welsh Corgi cardigan Pembroke - historia rasy

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad pochodzeniem rasy Welsh Corgi cardigan, trafiłeś we właściwe miejsce. Corgisy te nie są ze sobą spokrewnione, ale są podobne pod względem budowy ciała, inteligencji i zdolności do pasterstwa. Pomimo podobieństwa, Cardigan Corgi jest zazwyczaj większy niż Pembroke Corgi, a ich kości są również większe. Najbardziej charakterystyczną cechą jest ogon, który u cardigan corgi jest zazwyczaj nienaruszony, podczas gdy pembroke nie ma ogona.

Pembroke to walijski Corgi cardigan

Zarówno Pembroke, jak i Cardigan są rasami karłowatymi. Cardigan ma większe, zaokrąglone uszy niż Pembroke. Cardigan jest również bardziej potulny. Oba te psy regularnie się gubią i wymagają minimalnej pielęgnacji. Właściciele Pembroke Welsh Corgi twierdzą, że lubią mieć oba te psy w pobliżu. Te dwa psy są bardzo podobne pod względem wielkości i wyglądu, dzięki czemu są doskonałymi towarzyszami.

Cardigan Pembroke Corgi jest hybrydą Pembroke Corgi i Cardigan Corgi. Krzyżówka ta posiada cechy obu ras, dzięki czemu jest dobrym towarzyszem zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Cardigan Pembroke Corgi jest bardzo inteligentny i chętny do zabawy, ale wymaga długiego szkolenia. Zaleca się, aby codziennie spędzać co najmniej godzinę na spacerze z cardiganem pembroke corgi. Cardigan Pembroke Corgi musi jeść co najmniej 1 filiżankę suchej karmy, w tym mięso i kości.

Pembroke i Cardigan Corgi były ze sobą krzyżowane

Cardigan i Pembroke Corgi były kiedyś uważane za jedną rasę, ale później zostały rozdzielone na dwa odrębne podgatunki. W 1934 r. AKC uznała je za odrębne. Psy te były początkowo wykorzystywane jako poganiacze bydła, łowcy szkodników i strażnicy rolni. Oba psy były popularne w Stanach Zjednoczonych. Mimo wielu wspólnych cech, rasy te różnią się od siebie. Oto kilka najciekawszych faktów na temat tych dwóch ras.

Cardigan Pembroke Corgi jest krzyżówką dwóch różnych ras Corgi. Posiada cechy obojga rodziców oraz żywą i aktywną osobowość. Nawet jeśli nie pracuje, potrzebuje około godziny ruchu dziennie. Rasy te często się gubią, ale nie wymagają zbyt częstej pielęgnacji. Cardigan Pembroke Corgi nie jest psem rozpieszczonym ani destrukcyjnym.

Nie są to rasy spokrewnione

Cardigan i Pembroke Welsh Corgi nie są rasami spokrewnionymi. Ich historia jest niejasna, ale uważa się, że obie wywodzą się z Walii. Choć pochodzenie Pembroke Welsh Corgi jest niejasne, ich przodkowie są tacy sami jak szwedzkiego vallhunda. Obie rasy są popularne wśród właścicieli zwierząt domowych, a Pembroke jest ulubieńcem rodzin królewskich. Królowa przez całe życie wychowywała swojego własnego pembroke corgi.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Welsh Corgi Pembroke - usposobienie

Pembroke i Cardigan Welsh Corgis są bardzo podobne, ale różnią się wyglądem. Pembroke Welsh Corgi mają długie nogi, podczas gdy Cardigan Corgi ma krótkie nogi i krótki, szeroki ogon. Różnią się także twarzami, przy czym twarz Pembroke’a przypomina lisa, a Cardigana – wilka.

Są to psy towarzyszące rodzinie i wystawowe.

Welsh Corgi cardigan Pembroki to żywa, wesoła i wytrzymała rasa, która doskonale sprawdza się jako zwierzę rodzinne. Psy te są tolerancyjne w stosunku do dzieci, ale mogą próbować je zaganiać lub dusić, jeśli dziecko jest zbyt małe. Poziom energii Corgi jest średni do wysokiego i wymagają one co najmniej godziny ruchu dziennie. Średnia długość życia Pembroke Corgi wynosi od 12 do 15 lat, w zależności od rodzaju aktywności.

Cardigan Welsh Corgi to mała rasa corgi, która ma pewnych przodków wśród jamników. Pierwotnie cardigan miał długie, klapnięte uszy, które z czasem przekształciły się w uszy wyprostowane. Rasa ta była wykorzystywana do pasterstwa bydła, ale obecnie jest wspaniałym zwierzęciem domowym. Cardigan jest psem towarzyszącym rodzinie i wystawowym.

Nie są naturalnie agresywne

Jeśli chodzi o agresję, nie ma powodów do obaw. Welsh Corgis są na ogół przyjazne i czułe, choć w kontaktach z obcymi mogą być nietowarzyskie. Niemniej jednak towarzyskość tej rasy i jej więź z człowiekiem sprawiają, że jest to idealny wybór dla rodzinnych domów. Welsh Corgi cardigan Pembroke nie jest z natury agresywny. Popularność tej rasy zwiększyła się dzięki popularnym programom telewizyjnym, w tym serialowi Netflix „The Crown”. Pembroke Welsh Corgis pojawiają się również w popularnym serialu „Brooklyn Nine-Nine” jako pies kapitana Raymonda Holta. Postać aktora Kevina M. Coznera, Ein, również została sportretowana przez Pembroke Corgi. W filmie Cowboy Bebop, Pembroke Welsh Corgi są przedstawiane jako kochające i czułe psy.

Chociaż psy Cardigan Welsh Corgis są na ogół dobrze wychowane, mogą być hałaśliwe i agresywne. Ponieważ ich przodkowie byli psami pasterskimi, Pembroke Welsh Corgis powinny być socjalizowane z innymi psami i dziećmi. Młode Corgi nie powinny być pozostawiane same z niemowlętami lub małymi dziećmi. Welsh Corgi o złym temperamencie może nie pasować do rodziny z dziećmi.

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jaki charakter ma Welsh Corgi Pembroke

Jaki charakter ma Welsh Corgi Pembroke

Next Post
Welsh Corgi Pembroke - choroby genetyczne

Welsh Corgi Pembroke – choroby genetyczne

Related Posts