Mieszaniec Husky i Corgi

Mieszaniec Husky i Corgi

Krzyżówka owczarka niemieckiego i Corgi to wspaniałe połączenie dwóch popularnych ras. Owczarek niemiecki wywodzi się z Europy i został zarejestrowany po raz pierwszy w 1850 roku. Pies ten został odkryty przez Maxa von Stephanitza, który szukał psa pracującego. Był duży, grubokościsty i dobrze ukształtowany do ciężkiej pracy. Po ocenieniu jego potencjału Max zdecydował się kupić psa i rozpocząć jego hodowlę.

Owczarek Cormana nie jest kanapowcem, ale lubi pracować. Jego rodzice byli pierwotnie hodowani do pasterstwa, więc jest prawdopodobne, że pies ten będzie chciał pracować. Chociaż owczarki kormanowskie na ogół dobrze dogadują się z innymi psami, czasami wykazują oznaki zazdrości, co może wymagać wczesnej socjalizacji. Mieszaniec Corgi i GSD może być również uparty, co może być wynikiem niezależności jego rodziców.

Mieszaniec Corgi jest jedną z najpopularniejszych ras użytkowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Corgi mają wiele cech wspólnych. Ich sierść jest złocista z czarnymi i białymi oznaczeniami, co sprawia, że są łatwe w pielęgnacji. Ich oczy są ciemne, a brwi wyprostowane. Rasy te uwielbiają uwagę i potrafią być bardzo czułe. Owczarki Corgi są idealnymi zwierzętami domowymi dla rodzin z dziećmi lub innymi zwierzętami domowymi.

Pod względem zdrowotnym owczarki niemieckie Corgi są aktywne, lojalne i inteligentne. Ich niewielki rozmiar sprawia, że są podatne na choroby oczu, takie jak zaćma, która może prowadzić do ślepoty. Właściwa pielęgnacja jest niezbędna, aby psy rasy owczarek niemiecki Corgi pozostały zdrowe i szczęśliwe. Będą one przyciągać wiele uwagi. I jak w przypadku każdej rasy, owczarki kormanowskie mogą być podatne na problemy ze stawami i kręgosłupem.

Pod względem wielkości mieszaniec owczarka niemieckiego i Corgiego będzie prawdopodobnie średniej wielkości, z krótkimi nogami i dużą głową. Owczarki kormańskie odziedziczą cechy Corgi, takie jak długie, wyprostowane uszy i spiczasty pysk. Owczarki niemieckie Corgis ważą od 20 do 70 funtów. Wielkość mieszańca Corgi i owczarka niemieckiego jest różna, ale większość z nich ma od 12 do 15 cali wzrostu.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Czy Corgi ma włosy?

Mieszaniec Corgi i owczarka niemieckiego to pies o średniej lub dużej budowie, powstały z połączenia owczarka niemieckiego i walijskiego Corgi. Znany również jako owczarek Corgi, owczarek niemiecki Corgi jest popularnym psem designerskim. Owczarki Corman są energiczne, odważne i chętne do zabawy. Świetnie dogadują się z dziećmi, innymi zwierzętami domowymi i ludźmi. Mogą być dobrym towarzyszem, doskonałym psem stróżującym lub towarzyszem zabaw.

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Odmiany Corgi

Odmiany Corgi

Next Post
Mieszaniec Corgi i jamnika

Mieszaniec Corgi i jamnika

Related Posts