Welsh Corgi Pembroke – kolory

Welsh Corgi Pembroke - kolory

AKC uznaje następujące umaszczenia rasy Pembroke Welsh Corgi: czerwone, sobolowe, płowe, czarne, opalone i białe. Najczęściej spotykanym kolorem jest biało-czerwony, ale jego intensywność może być różna u poszczególnych psów. Sable Corgi mają czarne znaki na szyi, grzbiecie i głowie.

Cardigan Welsh Corgi

Krótkie nogi i długi grzbiet Cardigan Welsh Corgi sprawiają, że są one ciężkie. Należy podnieść psa, zapewniając mu podparcie pod przednimi i tylnymi łapami, aby zapobiec dysplazji stawów biodrowych, postępującemu zanikowi siatkówki i innym problemom z oczami. Należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, jeśli u psa rasy Cardigan występują jakiekolwiek objawy lub jeśli w przeszłości występowały u niego problemy z oczami. Dostępne są testy genetyczne w kierunku tej choroby. Hodowca i lekarz weterynarii mogą zalecić psu dietę wysokiej jakości.

Pembroke Welsh Corgi

Pembroke Welsh Corgi występuje w kolorach czarnym i białym. Sierść jest przeważnie czarna, ze stopniową domieszką rudego i białego futra na głowie. Pozostałe części ciała są białe, z czerwonymi konturami. Nos jest czarny. Umaszczenie Corgisów różni się nieznacznie w zależności od koloru sierści. Temperament psa zależy od jego umaszczenia, dlatego bardzo ważne jest dokładne obserwowanie szczeniąt, aby sprawdzić, który z nich najbardziej Ci odpowiada.

Cardigan a Pembroke Welsh Corgi

Pembroke i Cardigan Welsh Corgi to dwie rasy psów rasy Corgi. O ile Cardigan od dawna cieszy się popularnością, o tyle Pembroke ma bardziej kanciaste rysy i jest od niego na ogół mniejszy. Jednak pomimo podobieństwa, rasy te różnią się od siebie, co sprawia, że są bardzo popularne wśród właścicieli psów. Przyjrzyjmy się niektórym z najbardziej znaczących różnic między tymi dwoma rasami.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Dla kogo jest Corgi

Niebieskie oczy u Pembroke Welsh Corgi

Pembroke Welsh Corgi z niebieskimi oczami to wyjątkowo rzadka rasa. Welsh Corgi, który jest jedną z dwóch ras Corgi, pochodzi z tej samej linii co Cardigan. Niebieskie oczy zawdzięczają genowi M Locus, który jest obecny we wszystkich czterech genach modyfikujących u Cardigan Welsh Corgi. Hodowcy mogą również przeprowadzać testy na obecność tego koloru oczu i oferować swoim klientom inne badania zdrowotne.

Czarne futro

Pembroke Welsh Corgi ma bogatą historię. Psy te są towarzyszami walijskich wróżek, elfów i wróżkowych wojowników. Niektóre z nich można rozpoznać po delikatnych znakach na grzbiecie przypominających siodło wróżki. Psy te są niezwykle lojalne i zyskały miłość królowej Elżbiety II, która posiadała jednego z nich przez całe swoje życie. Ich imiona pochodzą od walijskiego słowa „pearl”, co oznacza „perła”.

Białe podbrzusze

Pembroke Welsh Corgi ma białe podbrzusze. Jego sierść jest krótka, odporna na warunki atmosferyczne, składa się z szorstkiej sierści zewnętrznej i bardziej miękkiego podszerstka. Regularnie się zrzuca, ale można to ograniczyć, szczotkując psa kilka razy w tygodniu. Psy te mogą być białe lub mieć wiele różnych kolorów. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem takiego psa, pamiętaj, aby zapytać lekarza weterynarii o sposoby pielęgnacji sierści i dietę.

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Welsh Corgi Pembroke - choroby genetyczne

Welsh Corgi Pembroke – choroby genetyczne

Next Post
Welsh Corgi Pembroke - rodzina

Welsh Corgi Pembroke – rodzina

Related Posts
Corgi - pies królewski

Corgi – pies królewski

Corgi stał się symbolem brytyjskiej rodziny królewskiej. Królowa Elżbieta jest właścicielką corgi od dzieciństwa. Królowa była zachwycona corgisami…
Czytaj Dalej...
Corgi - ogon

Corgi – ogon

Wiele Corgi rodzi się z ogonem, ale często nie jest to regułą. W zależności od hodowcy, niektórzy decydują…
Czytaj Dalej...