Corgi – pies królewski

Corgi - pies królewski

Corgi stał się symbolem brytyjskiej rodziny królewskiej. Królowa Elżbieta jest właścicielką corgi od dzieciństwa. Królowa była zachwycona corgisami należącymi do dzieci markiza Bath. Od 1933 r. królowa ma co najmniej jednego corgi w swojej rezydencji Balmoral. Gdy była mała, królowa często karmiła Dookiego, królewskiego corgi, ręcznie.

Popularność corgi gwałtownie wzrosła po pierwszej koronacji. Popularność corgi gwałtownie wzrosła po wstąpieniu królowej na tron w 1952 roku. Koronacja corgi mogła być osobistym ciosem dla Susan, ponieważ niedawno urodziła dziecko o imieniu Anne. Koronacja corgi trwała tylko rok, zanim Susan się zdenerwowała.

Susan była suczką założycielką wszystkich corgi należących do królowej. Każdy corgi należący do królowej od 18 roku życia do zaledwie roku temu jest potomkiem Susan. Obecnie 14 pokoleń corgi ma królewski rodowód. Oprócz królewskich przywilejów corgi otrzymują prywatny pokój, zwany pokojem corgi, w którym śpią w podwyższonych wiklinowych koszach. Oprócz wystawnych warunków życia, corgi karmione są królikami i dziczyzną. Królowa starannie dobiera też corgi, które są łączone w pary z innymi jej zwierzętami domowymi.

Popularność corgi zaczęła rosnąć w latach 60. ubiegłego wieku, ale w tym czasie rasa bardzo się zmieniła. Została wyhodowana tak, by wyglądem przypominała bardziej miękkie i okrągłe zabawki z przedszkola i postacie z bajek Disneya. Niektórzy hodowcy starali się jednak zachować dawne wartości, a ich pies reproduktor Leila Moore wpadł w oko królewnie Windsor Brush. W miocie urodził się jeden szczeniak, któremu nadano imię Windsor Loyal Subject.

Warto zobaczyć:

Z pewnością Cię zainteresuje:  Czy Corgi jest psem pasterskim?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Corgi - jaką szczotkę wybrać?

Corgi – jaką szczotkę wybrać?

Next Post
Długowłosy Corgi - opis rasy

Długowłosy Corgi – opis rasy

Related Posts
Odmiany Corgi

Odmiany Corgi

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem Corgi do swojego domu, musisz najpierw zdecydować się na rasę. Możesz wybierać między…
Czytaj Dalej...
Ile żyje Corgi

Ile żyje Corgi

Chociaż Corgisy są generalnie zdrowe, pewne problemy zdrowotne mogą prowadzić do ich śmierci. Niektóre z tych problemów zdrowotnych…
Czytaj Dalej...