Welsh Corgi Pembroke – rodzina

Welsh Corgi Pembroke - rodzina

Pembroke Welsh Corgi jest psem krótkowłosym o lisiej twarzy i prostej, średniej długości sierści. Psy te są chętne do zabawy i lojalne wobec właścicieli, ale mogą wykazywać oznaki braku zainteresowania obcymi. Psy te są aktywne i towarzyskie, a ich pasterski rodowód sprawia, że są doskonałymi psami stróżującymi. Poniżej podajemy kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć idealnego psa rasy Welsh Corgi dla Twojej rodziny.

Pembroke Welsh Corgi jest pięknym zwierzęciem rodzinnym. Rasa ta była pierwotnie hodowana do celów roboczych, ale hodowcy nie zawsze prowadzili rejestry. W latach 20. ubiegłego wieku brytyjski Kennel Club uznał Corgi za psy czystej krwi, a rasy Pembroke i Cardigan zostały po raz pierwszy wystawione. Pembroke i Cardigan były wówczas wystawiane w tej samej klasie.

Pembroke Welsh Corgi jest stosunkowo zdrową rasą, choć niektórzy sprzedawcy mogą próbować wykorzystać ten fakt, przesadzając z rozmnażaniem. Chociaż Pembroke Welsh Corgi jest generalnie zdrowy, nadmierne rozmnażanie może prowadzić do zwiększenia ryzyka dziedziczenia problemów zdrowotnych. Mimo że generalnie jest to zdrowa rasa, przed zakupem nowego Pembroke’a należy upewnić się, że znamy wszystkie fakty.

Pembroke Welsh Corgi jest psem aktywnym i energicznym. Aby pies tej rasy był szczęśliwy i zdrowy, potrzebny jest oddany właściciel. Mogą być małe, ale nadal są bardzo zdolne do pracy. Ich niewielki wzrost sprawia, że doskonale nadają się do zaganiania bydła, a nawet mogą gonić wiewiórkę lub dwie. Są też wspaniałymi psami rodzinnymi. Jeśli tylko masz czas, Pembroke Welsh Corgi stanie się ukochanym członkiem Twojej rodziny.

Warto zobaczyć:

Z pewnością Cię zainteresuje:  Mieszaniec Corgi i jamnika
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Welsh Corgi Pembroke - kolory

Welsh Corgi Pembroke – kolory

Next Post
Czy Welsh Corgi Pembroke lubi dzieci?

Czy Welsh Corgi Pembroke lubi dzieci?

Related Posts
Corgi - ogon

Corgi – ogon

Wiele Corgi rodzi się z ogonem, ale często nie jest to regułą. W zależności od hodowcy, niektórzy decydują…
Czytaj Dalej...