Czy Corgi jest psem pasterskim?

Czy Corgi jest psem pasterskim?

Istnieje kilka rodzajów psów pasterskich, a owczarek niemiecki jest jedną z najpopularniejszych ras. Jednak to, co czyni tę rasę wyjątkową, to fakt, że pierwotnie była ona psem pracującym. Owczarek kormański, zwany także krzyżówką Corgi z owczarkiem niemieckim, jest małym psem designerskim, który posiada cechy obu ras. W związku z tym jego wygląd jest w pewnym sensie wyjątkowy i łatwo go rozpoznać, gdy się go zobaczy. Owczarek kormański może ważyć od 20 do 70 funtów, co sprawia, że jest rasą średniej wielkości.

Owczarek kormański ma ciężką, podwójną sierść i dość obficie się zrzuca. Regularne szczotkowanie jest ważne, aby zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów. Korman może mieć również brązowe lub czarne znaki, które są dziedziczone po jednym z rodziców. Jego kształt twarzy i proporcje ciała mogą być korzystne dla jednego z rodziców, a pies powinien mieć żywy, czujny wyraz. Jeśli jednak jesteś początkującym właścicielem psa, najlepiej będzie skonsultować się z ekspertem w dziedzinie rasy, który udzieli Ci wskazówek dotyczących specyfiki rasy.

U Corgi może wystąpić choroba von Willebranda, która jest dziedzicznym zaburzeniem krwawienia spowodowanym brakiem białka (czynnika) krzepnięcia krwi. Chociaż owczarek niemiecki jest doskonałym psem rodzinnym, należy wcześnie rozpocząć jego socjalizację z dziećmi. Chociaż Corgi prawdopodobnie będzie miał pewne skłonności pasterskie, jest mało prawdopodobne, że rozwinie te cechy, jeśli nie będziesz go odpowiednio szkolić i socjalizować.

Warto zobaczyć:

Z pewnością Cię zainteresuje:  Dla kogo jest Corgi
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Mieszaniec Corgi i jamnika

Mieszaniec Corgi i jamnika

Next Post
Ile żyje Corgi

Ile żyje Corgi

Related Posts
Corgi - ogon

Corgi – ogon

Wiele Corgi rodzi się z ogonem, ale często nie jest to regułą. W zależności od hodowcy, niektórzy decydują…
Czytaj Dalej...
Corgi - pies królewski

Corgi – pies królewski

Corgi stał się symbolem brytyjskiej rodziny królewskiej. Królowa Elżbieta jest właścicielką corgi od dzieciństwa. Królowa była zachwycona corgisami…
Czytaj Dalej...