Jakie wymiary ma Corgi

Jakie wymiary ma Corgi

Istnieje kilka ras Corgi. Najbardziej rozpowszechnione i popularne są Pembroke Welsh Corgis. Mają niską, mocną budowę i są nieco dłuższe niż wysokie. Ich czaszka jest szeroka, a uszy postawione. Głowa jest średniej wielkości z nożycowym zgryzem i czarnymi brwiami. Pembroke Welsh Corgis mają zazwyczaj od 10 do 12 cali wysokości. Ich łapy są owalne i mają pazury.

Niektóre Corgisy rodzą się z podgiętym ogonem, ale większość z nich ma go obcięty między drugim a piątym dniem życia. Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii (American Veterinary Medical Association) twierdzi, że przycinanie ogonów jest wykonywane niemal wyłącznie w celach kosmetycznych i nie ma udowodnionych korzyści zdrowotnych wynikających z tego zabiegu. Warto jednak zauważyć, że ogon corgi jest bardzo małym elementem wyglądu rasy.

Pembroke Welsh Corgi to rasa psów pasterskich. Jest potomkiem rodziny Teckel, z której wywodzi się również jamnik. Pembroke Welsh Corgi został po raz pierwszy uznany za rasę przez AKC w 1934 roku. Powstała ona w wyniku programu hodowlanego w Walii pomiędzy tkaczami flamandzkimi a miejscową ludnością. Pembroke Welsh Corgi znalazł się na 11 miejscu w książce Stanleya Corena Inteligencja psów. Jest to również pies pracujący, który dobrze sprawdza się w ochronie zwierząt gospodarskich.

Mini Corgi są bardzo małe i nie potrzebują dużo jedzenia. Zazwyczaj spożywają mniej niż dwieście kalorii dziennie, ale może u nich wystąpić hipoglikemia, która u małego psa może być śmiertelna. Objawy hipoglikemii u Corgisów to osłabienie, obniżony nastrój, utrata apetytu, zaburzenia widzenia i drżenie. Chociaż Mini Corgisy mogą mieszkać w domach, najlepiej trzymać je na zewnątrz. Ważne jest, aby zabezpieczyć dom, aby chronić swoje zwierzęta.

Warto zobaczyć:

Z pewnością Cię zainteresuje:  Jaką wysokość w kłębie ma Corgi
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Ile żyje Corgi

Ile żyje Corgi

Next Post
Czy Corgi ma włosy?

Czy Corgi ma włosy?

Related Posts
Ile żyje Corgi

Ile żyje Corgi

Chociaż Corgisy są generalnie zdrowe, pewne problemy zdrowotne mogą prowadzić do ich śmierci. Niektóre z tych problemów zdrowotnych…
Czytaj Dalej...