Czy Corgi jest psem domowym?

Czy Corgi jest psem domowym?

Jeśli niedawno adoptowałeś Corgi, możesz się zastanawiać, czy jest on psem domowym, czy nie. Odpowiedź na to pytanie zależy od Twojego stylu życia i okoliczności, a odpowiedź może się różnić w zależności od osoby. Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć. Przede wszystkim zastanów się, czy zamierzasz trzymać go jako zwierzę domowe. Czy masz podwórko dla psa? A może wolisz pozwolić mu na swobodne poruszanie się?

Psy Cardigan Welsh Corgi i Pembroke Welsh Corgi można odróżnić po tym, że różnią się wyglądem. Cardigan Welsh Corgi jest większym i cięższym psem niż Pembroke Welsh Corgi. Oba typy Corgi są skore do zabawy i łatwo się dostosowują, ale Pembroke Welsh Corgi potrzebuje więcej ruchu niż Cardigan Welsh Corgi.

Corgi są małe i osiągają wysokość 10-12 cali. W języku angielskim są często określane jako „dwarf dogs”, ale słowo to jest zwykle używane do opisania ich wyglądu i nie miało być obelgą. Popularna opowieść ludowa o pochodzeniu Corgi głosi, że pies ten został podarowany człowiekowi przez leśne wróżki. Potwierdza to fakt, że wróżki pozostawiały ślady na sierści Corgi.

Chociaż Cardigany i Pembroki są uważane za psy pasterskie, w kontaktach z obcymi mogą być powściągliwe i szczekać. Mogą jednak nauczyć się dobrych manier dzięki wczesnej socjalizacji. Corgisy są wysportowane i doskonale radzą sobie w aportowaniu i zwinności. W związku z tym są dobrymi zwierzętami domowymi. Lubią też bawić się z dziećmi. Jeśli rozważasz adopcję Corgi, pamiętaj o zastosowaniu się do poniższych wskazówek.

Warto zobaczyć:

Z pewnością Cię zainteresuje:  Welsh Corgi Pembroke - rozmiary
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Szary Corgi - pielęgnacja

Szary Corgi – pielęgnacja

Next Post
Mieszaniec Owczarka niemieckiego i Corgi

Mieszaniec Owczarka niemieckiego i Corgi

Related Posts