Jaki charakter ma Welsh Corgi Pembroke

Jaki charakter ma Welsh Corgi Pembroke

Jeśli zastanawiasz się, jaki charakter ma Welsh Corgi, to nie jesteś sam. Rasa ta została pierwotnie sprowadzona do Walii w 1107 r. przez flamandzkich tkaczy. Według starej walijskiej bajki, dwoje dzieci spotkało na pogrzebie wróżkę i otrzymało w prezencie dwa szczeniaki corgi. Corgisy pełniły rolę koni bojowych dla wróżek i przekształciły się w psy pasterskie dla ludzi. Uważa się, że Pembroke Welsh Corgis są potomkami psów do siodłania, które były używane przez wróżkowych wojowników.

Rasa Pembroke jest bardzo inteligentna i często szczeka. Według badań przeprowadzonych przez dr Stanleya Corena rasa ta zajmuje 11. miejsce na świecie. W związku z tym są doskonałymi psami stróżującymi. Chociaż Pembroke Corgis mają skłonność do szczekania, należy pamiętać, że zachowanie to jest często oznaką dominacji. Oprócz szczekania na właściciela, psy te mogą być agresywne w stosunku do innych psów i zwierząt innych niż psy. Jeśli takie zachowanie jest obecne, rasa ta może cierpieć na Syndrom Małego Psa, stan, w którym rasa ta nie jest socjalizowana.

Jednym z głównych problemów zdrowotnych rasy Pembroke Welsh Corgi jest otyłość. Rasa ta jest bardzo podatna na choroby serca, bóle stawów i zaburzenia metaboliczne. W związku z tym otyłe psy Pembroke Welsh Corgi nie powinny być karmione resztkami jedzenia ani smakołykami. Zamiast tego należy poświęcać im dużo uwagi. W miarę możliwości staraj się poświęcać swojemu pupilowi dużo uwagi i miłości. Oprócz poświęcania dużej ilości uwagi, Twój Pembroke Welsh Corgi potrzebuje czułości i uwagi.

Rasa Pembroke jest doskonałym wyborem dla rodzin, które chciałyby mieć psa do towarzystwa. Chociaż Pembroke Welsh Corgi są inteligentne, mogą być nieco powściągliwe. Jeśli jesteś początkujący, powinieneś rozważyć zakup psa wysterylizowanego lub wykastrowanego. To tylko dwie z kwestii zdrowotnych, o których należy pamiętać. Jeśli uda Ci się spełnić te wymagania, będziesz mieć kochającego i wiernego pupila.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Czy Corgi jest psem pasterskim?

Pembroke Welsh Corgi jest lojalnym, inteligentnym i wesołym psem pasterskim. Pembroke Welsh Corgi jest dobrym towarzyszem, świetnie radzi sobie z dziećmi i obcymi, ale może ukąsić, jeśli poczuje się zagrożony lub niekomfortowo. Mimo że rasa ta jest niewielka, jest muskularna i bardzo energiczna. Potrzebują codziennego programu ćwiczeń, aby utrzymać wysoki poziom energii. Cotygodniowe szczotkowanie zapewni im czystość i zdrowie.

Pembroke jest popularnym zwierzęciem domowym, mającym królewskie koneksje. Królowa Elżbieta II w czasie swojego panowania była właścicielką co najmniej 30 pembroków. Są one nieco mniejsze od kardigana, ale mają wiele takich samych cech. Pembroke Welsh Corgis mają mniejsze spiczaste uszy i głowę w kształcie klina. Są nieco lżejsze od swoich kuzynów z rasy Cardigan, ale oba są bardzo urocze.

Chociaż Pembroke jest niezwykle popularną rasą i jednym z najdroższych psów, nie jest to idealny wybór dla każdej rodziny. Chociaż nie jest agresywny, nie jest też psem nieśmiałym, więc zanim kupisz Pembroke Welsh Corgi, musisz wziąć pod uwagę styl życia panujący w Twoim domu! Będziesz zaskoczony, jak wiele radości może wnieść ten pies do Twojego życia!

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Welsh Corgi Pembroke - rozmiary

Welsh Corgi Pembroke – rozmiary

Next Post
Welsh Corgi cardigan Pembroke - historia rasy

Welsh Corgi cardigan Pembroke – historia rasy

Related Posts
Corgi - ogon

Corgi – ogon

Wiele Corgi rodzi się z ogonem, ale często nie jest to regułą. W zależności od hodowcy, niektórzy decydują…
Czytaj Dalej...