Welsh Corgi Pembroke – rozmiary

Welsh Corgi Pembroke - rozmiary

Pembroke Welsh Corgi jest małym psem domowym o charakterystycznej głowie. Jego uszy są spiczaste i stoją pionowo. Ma krótki ogon i sierść, która jest gładka i delikatna. Może być nakrapiany białymi plamkami i występuje w różnych kolorach. Welsh Corgi jest jedną z najpopularniejszych na świecie ras pasterskich.

Pembroke Welsh Corgi to mała rasa psów, które zachowują się tak, jakby były dwa razy większe. Te małe, figlarne pieski są słodkie i milutkie, ale jednocześnie dość samowolne i wymagają stałej stymulacji umysłowej. Jednak ten temperament rekompensuje im ciekawość świata i silne poczucie lojalności. Choć są znane ze swojej inteligencji, są również doskonałymi psami stróżującymi i dobrze sprawdzają się w szkoleniu z zakresu posłuszeństwa.

Pembroke to niezwykle inteligentna rasa, która dobrze reaguje na szkolenie. Jest zdolny do doskonałości w pasterstwie i większości innych psich sportów. Wymaga jednak codziennych ćwiczeń i odpowiedniego szkolenia, aby uniknąć problemów behawioralnych i złego stanu zdrowia. Przed zakupem szczeniaka należy koniecznie wziąć pod uwagę wielkość psa i jego potrzeby. Możesz także poprosić lekarza weterynarii o zalecenia dotyczące odpowiedniej diety i ćwiczeń.

Początki rasy Pembroke Welsh Corgi sięgają 1107 roku naszej ery. Rasa ta została sprowadzona do Walii przez flamandzkich tkaczy. Zgodnie ze starą walijską legendą dwoje dzieci, które odwiedziły pogrzeb wróżki, otrzymało w prezencie parę szczeniąt rasy corgi. Dzieci używały corgi jako koni bojowych, zanim stały się psami pasterskimi dla ludzi.

Pembroke Welsh Corgi zaleca się karmić karmą dla psów średniej wielkości. Karmienie małymi posiłkami dwa razy dziennie pomaga utrzymać wagę psa w ryzach. Karmienie psa dwoma lub trzema małymi posiłkami dziennie zapewni Twojemu pupilowi odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych potrzebnych do optymalnego wzrostu. Pamiętaj jednak, że Pembroke Welsh Corgi powinien jeść posiłek co trzy do czterech godzin, aby uniknąć otyłości.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Welsh Corgi cardigan Pembroke - historia rasy

Pembroke Welsh Corgi jest małą rasą o krótkich nogach. Mutacja genetyczna powoduje, że rasa ta jest krótkonożna, dzięki czemu doskonale nadaje się do poruszania się po nierównym terenie. Oznacza to jednak, że należy kontrolować stan zdrowia zwierzęcia u lekarza weterynarii. Krajowe Kluby Ras Cardigan i Pembroke zalecają wykonanie testów na mielopatię zwyrodnieniową i postępujący zanik siatkówki. Oprócz zaburzeń krwi u tych dwóch ras mogą występować również problemy z oczami.

Pembroke Welsh Corgi jest energiczny i lojalny. Obie płcie są równie odpowiednie dla rodzin. Może to być samiec lub samica i występuje w wielu rozmiarach. Można również wybrać samca lub samicę Pembroke. Rasa została uznana za rasę przez AKC w 1934 roku. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się ze standardami rasy. Standard każdej uznanej rasy opisuje idealnego psa.

Pembroke i Cardigan mają podobne rozmiary. Pembroki są bardziej towarzyskie i akceptują innych członków rodziny. Potrzebują 45 minut ćwiczeń dziennie. Podobnie jak w przypadku Cardiganów, Pembroke Corgis lubią duże pola. Ich osobowości są wyjątkowe i mogą być wspaniałym dodatkiem do każdej rodziny. Jeśli szukasz zwierzęcia domowego, przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z rasą Pembroke Corgi.

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Ciekawostki o Welsh Corgi Pembroke

Ciekawostki o Welsh Corgi Pembroke

Next Post
Jaki charakter ma Welsh Corgi Pembroke

Jaki charakter ma Welsh Corgi Pembroke

Related Posts
Corgi - ogon

Corgi – ogon

Wiele Corgi rodzi się z ogonem, ale często nie jest to regułą. W zależności od hodowcy, niektórzy decydują…
Czytaj Dalej...