Czy Welsh Corgi Pembroke lubi dzieci?

Czy Welsh Corgi Pembroke lubi dzieci?

Kiedy przynosisz do domu noworodka, jednym z największych zmartwień będzie to, czy Twój Welsh Corgi Pembroke będzie w stanie poradzić sobie z dzieckiem. Musisz przygotować swojego psa na te zmiany z wyprzedzeniem, a najlepiej zrobić to jeszcze przed przybyciem dziecka. Jako nowy członek rodziny Twój Pembroke nie będzie już w centrum uwagi, więc musisz go przygotować na te zmiany z wyprzedzeniem.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, chcąc adoptować psa rasy Pembroke Welsh Corgi, jest jego wrażliwość. Niektóre psy są agresywne w stosunku do niemowląt. Ze względu na swoje pasterskie pochodzenie, Pembroke Welsh Corgi nie są najlepszymi zwierzętami domowymi dla małych dzieci, dlatego należy dokładnie rozważyć tę kwestię przed zakupem psa. Pembroke Welsh Corgis muszą być socjalizowane z dziećmi i innymi zwierzętami, a szkolenie należy rozpocząć bardzo wcześnie.

Pembroke Welsh Corgi uwielbia być częścią rodziny i jest bardzo aktywny. Rasa ta ma tendencję do podążania za swoimi właścicielami, gdziekolwiek się oni udadzą, chętnie ucząc się wszystkiego. Według książki „The Intelligence of Dogs” Stanleya Corena, Pembroke Welsh Corgi zostały sklasyfikowane na jedenastym miejscu wśród najbardziej inteligentnych psów. Pembroke Welsh Corgis, choć pełnią rolę psa stróżującego, są również przyjazne w stosunku do dzieci.

Pembroke Welsh Corgi to delikatny i wrażliwy pies, który jest znany ze swojego przywiązania do ludzi i dzieci. Królowa Elżbieta II w dzieciństwie posiadała psa rasy Pembroke, który obecnie mieszka w pałacu. Pembroki są łatwe w szkoleniu, ale potrzebują wielu fizycznych i psychicznych wyzwań. Mogą płoszyć dzieci, a nawet drażnić inne psy.

Warto zobaczyć:

Z pewnością Cię zainteresuje:  Welsh Corgi Pembroke - rodzina
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Welsh Corgi Pembroke - rodzina

Welsh Corgi Pembroke – rodzina

Next Post
Corgi - hodowla

Corgi – kąpiel

Related Posts
Corgi - ogon

Corgi – ogon

Wiele Corgi rodzi się z ogonem, ale często nie jest to regułą. W zależności od hodowcy, niektórzy decydują…
Czytaj Dalej...